Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hledání holky pro vztah

17. 10. 2008

Hledání holky pro vztah

Každý se pokouší hledat si spřízněnou duši, se kterou mu bude fajn, bude s ní trávit svůj čas, prožívat s ní nezapomenutelné zážitky a milovat ji. Jenže hodně lidí brzy zjistí, že naplnit tuhle představu je poměrně obtížné a nalezení té pravé se jim nevede. Někteří se vzdávají hned po pár nezdarech, další to zkouší déle, ale nakonec většinou otráveně stagnují a odkojeni romantickými filmy čekají, až zasáhne pan Osud a přihraje jim do cesty nějakou holku, přesně podle jejich představ. Jenže smůla. Takhle to v životě, až na pár výjimek, opravdu nechodí.

 

Pokud máte pocit, že hledat nemá smysl, protože se to stejně nedaří nebo jste z nezdarů otrávení, zkuste se zamyslet sami nad sebou. Je totiž jisté, že něco děláte špatně.

Přílišné upnutí k cíli

Asi nejčastější problém tkví v tom, že když se odhodláte k akci, tak se k cíli moc upínáte. Sami se stresujete tím, že nikoho nemáte a musíte si konečně někoho najít. Potom se vám samozřejmě hůř hledá, protože máte obavy, abyste si to nezkazili a „zase nebyli sami“.

Zkuste brát balení spíše jako seznamování s novými lidmi a jako zábavu. Neupínejte se na výsledek. Je hloupost někam jít a říkat si, že si tam už musíte konečně někoho najít. A stejně hloupé je vidět v každé holce okamžitě svoji potenciální partnerku. Ne nadarmo se říká, že ta pravá přijde, když to budete nejméně čekat. Ale není to proto, že by se na vás zčistajasna usmálo štěstí, ale proto, že budete maximálně v pohodě a bez očekávání, a dáte té holce šanci.

Nulová šance a přehnané nároky

Nedat druhému šanci je další častá chyba, vedoucí k nezdaru. Holka se vám líbí, ale jak s ní máte něco víc mít, umíte vymyslet desítky výmluv. Určitě někoho má, jistě je na peníze, určitě bude hloupá a další podobné výmluvy, které ze sebe dokážete vysypat kdykoliv se k něčemu schyluje. A pokud se už s holkou začnete bavit, většinou na ní hledáte chyby, místo toho abyste s ní opravdu komunikovali a dali jí šanci. Často máte pocit, že dopředu „víte“ jaká je a jak to skončí a potom se v tom už jen utvrzujete.

Uvědomte si, že lidé nebývají vždy takoví, jací se vám napoprvé zdají a pokud ano, lze je částečně vychovat k obrazu svému. Stejně tak, jako se vy přizpůsobujete partnerce a odstraňujete ze svého chování to, co se jí nelíbí, tak i ona se přizpůsobuje vám. Pokud vám něco vadí, lze to většinou později vyřešit a nemá cenu, kvůli tomu někomu ihned dávat minusové body a končit předčasně hru.

Hledání holky na vztah bývá mnohem horší, než sehnat nějakou jen na sex. Rozdíl je nejčastěji dán právě těmi vašimi požadavky, které bývají v případě vztahu nesmyslně přemrštěné a chcete jejich splnění ihned.

Ideální partnerka neexistuje, v lásce jde o kompromisy a vzájemnou souhru. Až se vám bude příště holka líbit, jen si s ní nezávazně povídejte. Nebalte ji, netestujte ji otázkami a neberte ji hnedka, jako vaši budoucí manželku. Jen se spolu bavte. Potom si s ní dejte schůzku druhý den a uvidíte, že všechno bude lepší.

Špatná volba místa

Stává se, že hledáte lásku hlavně na diskotékách a v klubech a nemůžete tu pravou najít. Tahle místa jsou sice dobrá na seznamování, ale horší na opravdové seznámení. Navíc si musíte uvědomit, co opravdu chcete. Pokud nechcete chodit se studentkou, dá rozum, že ji nebudete hledat na vysoké škole. Když hledáte nekuřačky, nechoďte je balit na diskotéku a zábavy. Když hledáte dvacetileté holky, nechoďte si pro ně do domova důchodců.

Asi se teď usmíváte a klepete si na hlavu, ale vzpomeňte si, kolikrát jste hledali na špatném místě a pak jste se divili, že tam nejsou takové holky, jaké byste chtěli.

Ze své zkušenosti mohu říct, že nejideálnější místa jsou ta úplně obyčejná. Zastávky, autobusy, tramvaje, metro, ulice a místa vašich koníčků a zájmů. Sice to chce sebrat víc odvahy na oslovení, ale pokud to vyjde, máte lepší šanci někoho najít než třeba na výše zmiňovaných diskotékách, kam se lidé spíše chodí nezávazně pobavit a odreagovat, než hledat skutečné vztahy.

Ubíjející nezdary

Hodně lidí si nezdar strašně připouští a zveličuje. Nedávno si mi stěžoval jeden kamarád, že za poslední měsíc oslovil pět holek a nebylo to k ničemu. Takže další už oslovovat nehodlá, protože to nepřináší žádný užitek. Považte, celých pět holek za měsíc a on na tom postavil základy své jisté životní smůly! Musel jsem se mu šíleně smát, jak seděl v koutě a stěžoval si, že ho žádná nechce a že jich je plno zadaných. A tohle přesvědčení vybudoval na pěti pokusech, u kterých se už po prvním nezdaru beztak tvářil otráveně. A co je nejhorší, místo aby se z těch nezdarů poučil a přemýšlel o nich, hodil všechny další holky do stejného pytle a ten nahoře pořádně zavázal.

Ono nezáleží na tom, kolik holek vás odmítne. (Při Velkých testech mě za jediný den odmítlo i víc holek, než mého kamaráda za měsíc.) Záleží jen na tom, jestli si z toho dokážete něco dobrého vzít.

Víte, co hledáte?

Pokud máte přehnané nároky a plno holek vám nesedí, měli byste si stanovit pravidla a svůj ideál si přesně definovat. Jinak na dívkách jen hledáte chyby a přitom sami přesně nevíte, co byste chtěli.

Doporučuji si sepsat lovecký seznam a v něm se potom zaměřit pouze na první tři místa. Ta jsou klíčová a měla by obsahovat nejdůležitější vlastnosti, které od partnerky očekáváte. Vytvoříte si tak ucelenou představu, která vám pomůže v rozhodování a zároveň zjistíte, jaké požadavky nejsou významné.

 

Kdo hledá, najde. Jenže ono to chce opravdu hledat, ne to jen párkrát zkusit a potom toho nechat s pocitem, že být sám je jednodušší a lepší, protože stejně nemáte naději najít kvalitní partnerku. Každý si může najít partnera, jen se nesmí spoléhat pouze na Osud, něco pro to sám udělat… a dát lidem šanci.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vážný vztah láska a romantika

(Jakub, 4. 5. 2020 19:45)

ahoj je mi 35 rád se seznamím s milou a hodnou holkou ve věku 15-18 středočeský kraj plzeňský kraj jižní čehy královohradecký kraj jestli máš zájem o vztah napiš ale pouze na email Jacklove@post.cz značka léto ve dvou

Re: vážný vztah láska a romantika

(Jakub, 12. 5. 2020 18:27)

nebo zavolej na číslo 728 931 260

zzz

(zz, 4. 5. 2020 19:39)

fjjjjjjiioowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Re: zzz

(co, 4. 5. 2020 19:39)

fggt

Re: zzz

(kju, 4. 5. 2020 19:42)

jhhzrfhjjj

Re: Re: zzz

(uuu, 4. 5. 2020 19:42)

uuuuutt

55555

(zzzz, 4. 5. 2020 19:41)

252452485

zzuu

(ztrr, 4. 5. 2020 19:41)

zzzzuhh

Rad bych mel sex

(Mates ginek, 10. 1. 2020 0:02)

Rad bych mel sex

Re: Rad bych mel sex

(zzzz, 4. 5. 2020 19:34)

pat a mat

Re: Re: Rad bych mel sex

(jo, 4. 5. 2020 19:34)

jo jo

Re: Rad bych mel sex

(co, 4. 5. 2020 19:36)

ttt

Re: Re: Rad bych mel sex

(zz, 4. 5. 2020 19:36)

rrrr

Re: Re: Re: Rad bych mel sex

(zz, 4. 5. 2020 19:40)

dehztt

Re: Rad bych mel sex

(zz, 4. 5. 2020 19:40)

iuztrerzft

rrrrt

(tt, 4. 5. 2020 19:38)

rrrt

Lacko

(Pepa, 15. 5. 2016 20:53)

Ahoj ja bich ty strik na kozi

Re: Lacko

(uu, 4. 5. 2020 19:37)

prase

88

(88, 4. 5. 2020 19:37)

8
5555

uu

(uuu, 4. 5. 2020 19:36)

zzzzzzzz


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »